LADY GAGA FANS RAISE $500,000 FOR HAITI

30. ledna 2010 v 12:49 | Monster GaGa |  xx
NEWS IN THE WoRLD:

Lady Gaga has thanked fans around the world after they helped her raise more than $500,000 for earthquake-ravaged Haiti - in a single day!
The singer dedicated 24 January to raising funds for the Caribbean country, pledging to donate proceeds from a New York concert and merchandise sold on her website.
And at her concert on Tuesday at Purdue University, where she concluded the U.S. leg of her Monster Ball Tour, Lady Gaga announced the results of her fans' donations. She told the audience:
"On Gaga For Haiti day, in just 24 hours, with very minimal marketing and planning, all the little monsters all over the world made over half a million dollars for Haiti relief. I know Bravado fell off their chair, that's who sells all my merchandise - they couldn't believe it! So let's sing along for Haiti right now!"


CZ>>>>>>>>>>>(Překlad není dokonalý!!)

Lady Gaga má poděkoval fanoušků po celém světě, poté, co jí pomohl získat více než 500.000 dolarů pro zemětřesením-pustošil Haiti - za jediný den! Zpěvák věnované 24.ledna na získávání prostředků na karibské zemi, čímž se zavázali věnovat výtěžek z koncertu v New Yorku a zboží prodávané na jejích internetových stránkách. A na její koncert v úterý na Purdue University, kde zakončila noha amerického její Monster Ball Tour, Lady Gaga vyhlášeny výsledky odběrů své fanoušky '. Řekla publiku: "Na Gaga Za den na Haiti, v pouhých 24 hodin, s minimálním marketingu a plánování, všechny ty potvory se po celém světě více než půl milionu dolarů na pomoc Haiti. Vím, že jejich chvástání spadla židle, to je, kdo prodává všechny své zboží - nemohli uvěřit! Tak si to zazpívat na Haiti hned teď! "


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 playboy-11 playboy-11 | Web | 30. ledna 2010 v 13:00 | Reagovat

Lady Gaga jedeee :P:P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama